Monthly Archives: March 2015
You are browsing the site archives by month.
Latvijā trūkst IT un elektronikas speciālisti

Ventspilī tika ierakta kapsula kārtējam rūpniecības uzņēmumam, kas izvietosies jaunajā tehnoloģiju parkā, bet vēl nesen turpat blakus līdzīgu vēstījumu kapsulu nākamajām paaudzēm ieraka Ventspils elektroniku parka jaunajai ēkai.

Jauns ugunsnovērošanas tornis

Jaunais valsts mežu dienesta ugunsnovērošanas tornis, Alūksnē Tempļa kalna parkā, nu slejas 37 metru augstumā. Dienesti atzīst, lai arī būtu gribējuši būvēt vēl par pāris metriem augstāku, kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija to nav ļāvusi, taču arī šobrīd no torņa pārredzama plaša teritorija. Bez tam savulaik, pagājušā gadsimta 30tajos gados šāds tornis te jau bijis. Valsts mežu dienesta rīcībā šobrīd ir vairāk nekā 180 ugunsnovērošanas torņu, taču arī šīs būves nav mūžīgas. Tāpēc laiku pa laikam torņu tīkls jāpapildina ar jauniem. Alūksnes novadā šis ir sestais tornis un tā kā apkārtnē mežu ir daudz, tas noteikti atvieglos novērošanas darbu. Mežinieki stāsta, tā kā aizvadītā vasara bija karsta un sausa, apkārtnē mežus nācās dzēst 28 reizes, pērnajā vasarā tikai 12. Tomēr tā kā šis nebija bagātīgs ogu gads, cilvēku mežos bija mazāk un kopumā dienestā atzīst, ka vasara pagājusi mierīgi.

Viļānos noslēdzas tranzītielas rekonstrukcija

Rekonstruētās tranzītielas, Brīvības iela, Kultūras laukums, Rīgas iela, kā arī veloceliņa un jaunas apgaismes sistēmas atklāšana Viļānos aizritējusi ar svinīgu lentes pārgriešanu un karogu pacelšanu. Viļānieši ir novērtējuši 2 kilometrus garo sakārtoto ielas posmu un cer, ka ceļš saglabās labu kvalitāti vēl vismaz 25 gadus. Atklāšanas pasākumu papildināja pilsētas iedzīvotāju gājiens ‘’Viļāni ripo’’. Zirgu pajūgi, motocikli un divriteņi ir tikai daži no atraktīvajiem transportlīdzekļiem, ar kuriem pa tranzītielu pārvietojās gan dažādu uzņēmumu kolektīvi, gan arī vietējie pilsētas iedzīvotāji. Satiksmes ministrijas administrēto projektu, tranzītielas rekonstrukcijai Viļānu pilsētas teritorijā, autoceļa P 58 posmā, 0,5 – 2,5 kilometri, 3,95 miljoni eiro apjomā finansē Eiropas Savienības struktūrfondi.