Ceļojumi pa Baltijas valstīm – Sāremā sala Igaunijā

Ja vēlies atpūsties no ikdienas steigas, ceļojumi pa Baltijas valstīm var būt ideāls veids, kā to izdarīt, jo nelielie attālumi padara sasniedzamu ikvienu kaimiņvalstu nostūri. Viens no populārākajiem nedēļas nogales tūristu galamērķiem priekš latviešiem ir Igaunijas lielākā sala Sāremā, kas pārsteidz ar tās daudzveidību. Ja arī Tu apsver iespēju pavadīt nedēļas nogali Sāremā salā, iepazīsties ar visām iespējām, ko šī Igaunijas daļa spēj Tev piedāvāt.

Ar auto, autobusu vai velosipēdu – sala sasniedzama visiem

Ceļojumi pa Baltijas valstīm, ieskaitot uz Sāremā salu, ir ļoti populāri latviešu vidū, tādēļ tos piedāvā vairums tūroperatoru, tomēr, ņemot vērā to, ka sala atrodas vien 4 stundu braucienā no Latvijas robežas, arī ceļojumi ar savu automašīnu ir gana populāri, īpaši tādēļ, ka Igaunijā ir sakoptas un visiem pieejamas atpūtas vietas, kur, piemēram, uzcelt savas teltis un pārlaist nakti. Tāpat, protams, salā ir daudz viesnīcu un kempingu, kas ceļotājus sagaida laipnā un viesmīlīgā veidā, kas raksturīgs salu iedzīvotājiem.

Sāremā sala ir populāra arī velobraucēju vidū, jo nelielie attālumi starp apskates objektiem ir tieši piemēroti aktīvas atpūtas baudītājiem.

Ko apskatīt Igaunijā, Sāremā?

Igaunijas vecpilsēta

Sāremā salu liela daļa cilvēku pazīst kā SPA paradīzi, jo tajā ir ļoti daudz viesnīcas, kas piedāvā atpūsties ūdens parkos, relaksēties saunās un saņemt dažādus SPA pakalpojumus. Tomēr šī sala ir daudz kas vairāk nekā atpūta viesnīcās, jo tā piedāvā apskatīt:

  • Kāli meteorīta krāteri, kas ir astotais pasaulē lielākais meteorītu krāteris un ir atzīts par unikālāko Igaunijas dabas pieminekli. Krātera apskate ir bezmaksas un var sniegt Tev sirreālas sajūtas par dabas vareno spēku;
  • Anglas vējdzirnavu kalnu, kas piedāvā iespēju apskatīt divdesmitā gadsimta sākumā celtās staba vējdzirnavas, kas vēl joprojām kalpo par Sāremā salas simbolu;
  • Kuresāres pilsētu un tās galveno simbolu Bīskapa pili – Kuresāre ir Sāremā salas lielākā pilsēta, kas valdzina ar mazajām un mierīgajām ieliņām un kafejnīcām, kurās baudīt igauņu tradicionālos ēdienus un dzērienus. Bīskapa pils ir senākā viduslaiku pils Baltijā un ievērojamākā celtne visā Sāremā salā. No pils torņa paveras skaists skats uz Kuresāres pilsētu;
  • Pangasstāvkrastu – augstāko klinti Sāremā salā, kas sasniedz 21 metru augstumu un stiepjas vairāk kā 2 kilometru garumā. Varens dabas veidojums, ko vajadzētu noteikti apskatīt, esot Sāremā salā.

Sāremā sala ir lieliska vieta, kur pavadīt nedēļas nogali, jo tā sniedz iespēju gan apskatīt ievērojamus dabas un kultūras objektus, gan nodoties aktīvai atpūtai, gan arī relaksēties kādā no SPA viesnīcām. Ceļojumi pa Baltijas valstīm noteikti nevar palikt bez Sāremā salas apskates, tādēļ sāc plānot savu nedēļas nogales atpūtu jau tagad!

Post Navigation