Japāna no cita skata punkta

Japāna daudziem saistās ar spēcīgu ekonomiku un cilvēkiem, kas dzīvo tādā moderno tehnoloģiju ielenkumā, ka viņus varētu saukt par kiborgiem, ja vien viņi nebūtu tik mazi. Taču patiesība, kā vienmēr, ir sarežģītāka, kā arī daudz, daudz rūgtāka. Daudzi ir bijuši ceļojumā uz Japānu un tās ir emocijas, kuras paliek atmiņā uz ilgu laiku, bet atmiņas uz visu mūžu!

Ir dažas lietas par Japānu, ko tev vajadzētu zināt, pirms aizceļo uz uzlecošās saules zemi, apvilcis kimono un noīrējis kaudzi interesanta rakstura filmu “lai mācītos valodu”, piemēram…

Japānā nav ziemas apkures

Japāna, kā to attēlo filmās un TV, ir tik pārpilna ar inovācijām un jaunākajām tehnoloģijām, ka var iedomāties, ka pirmā publiskā tualete, kas pagadīsies ceļā, būs apzeltīta, automātiski noslaucīs un pārvērtīs pārpalikumus ja ne barībā trūkumcietējiem, tad vismaz apkures enerģijā.

Taču te mēs sastopamies ar pirmo problēmu – visdrīzāk, ka dzīvoklītī, kurā jūs ievāksities, nebūs ne tikai apkures, bet arī siltināšanas. Tādēļ, uznākot aukstākam laikam, jūs varēsit vienīgi savu par dārgu naudu pirkto kimono sadedzināt krāsnī (kuras nebūs) un lādēties par laika apstākļiem.

Lieta tāda, ka mājas Japānā, kā arī, piemēram, Dienvidkorejā, tiek būvētas tā, lai caur tām vienmēr varētu plūst gaiss. Tas tāpēc, ka vidējā vasaras temperatūra Japānā ir aptuveni 25-30 grādi pēc Celsija. Diemžēl šāda mājas uzbūve jums vairs neliksies tik ģeniāla ziemā, kad aziātiskais lausks spārdīs ne tikai kokus, bet arī jūsu latviskās miesas, kas līdz šim ziemas pārlaida ar karstām tējām un līdz debesīm uzgrieztu termostatu.

Protams, var jau iegādāties elektrisko sildītāju, bet tikai tad, ja vēlaties izmest pārsimts latus par tā iegādi un uzstādīšanu, taču pat tad tā pietiks tikai vienai istabai. Otra iespēja ir iegādāties ar degvielu darbināmu sildītāju, taču tas darbojas ne bez starpgadījumiem… un sadegt nav patīkami, noteikti ne patīkamāk, kā nosmakt.

Jaunākajās daudzdzīvokļu mājās, protams, ir pieejams japāņu ekvivalents centrālapkurei, taču jaunāko dzīvokļu īres maksa mēnesī vairāk atgādina gada algu Latvijā.

Post Navigation