Kā ceļojuma laikā pasargāt savas kredītkartes no zagļiem

BankomātsKatram cilvēkam patīk ceļot, apskatīt pasauli, izbraukt no savas valsts un pavadīt labi laiku ar ģimeni vai draugiem, tikai vienmēr ir tādi cilvēki, kuri cenšas izdomāt labāko stratēģiju kā nozagt otra cilvēka kredītkarti, maku, somu vai kādu citu lietu. Ir jābūt ļoti uzmanīgam un kārtīgi jāapdomā, kur likt maku un somu ceļojuma laikā, nevar zināt kurā brīdī zaglis izdomās nozagt kaut ko no somiņas.

Tātad galvenais laikam jau būtu vairāk naudas turēt skaidrā, bet no otras puses tas nav izdevīgi, jo iespējams, ka nauda izkritīs un pazudīs. Bet tomēr ir izdevīgi turēt naudu skaidrā, jo varam to paslēpt vairākās vietās, piemēram, jakas iekšēja kabatā, tur var glabāt arī kredītkarti, maku un citas vērtīgas un nepieciešamas lietas.

Noteikti nevajag turēt makā kredītkartes pin kodu, vai kodu karti kopā ar lapiņu, kur rakstīts kā ieiet internetbankā, jo zagļi to visu var izmantot. Tātad kredītkarte ir jāuzmana un jāsargā, lai to nenozagtu.

Visgudrāk būtu kredītkartes ierakt kaut kur dziļāk somā vai paslēpt apģērbā. Tāpat zinot, ka esat citā valstī un kredītkarte tajā dienā nebūs nepieciešama, jo esat izņēmis pietiekami daudz skaidras naudas, tad labāk ir atstāt kredītkarti viesnīcā, istabiņas seifā, lai neviens nevar nozagt. Jebkurā gadījumā sava somiņa ir jāsargā un maks ļoti jāuzmana, lai nesanāk pēc tam palikt bez dokumentiem un maka.

Daudzi zagļi mēģinās noskatīties kartes kodu pie bankomāta un pēc tam uzskriet virsū, lai izvilktu kredītkarti, tādēļ labāk pie bankomāta kārtīgi apskatīties vai kāds nestāv pārāk tuvu aiz muguras vai nefilmē no malas, tad labāk palūgt, lai atkāpjas nedaudz tālāk, jo tomēr tas ir bankomāts. Cilvēki sapratīs, jo pārāk tuvu stāvēt arī nedrīkst.

Labāk pielikt roku priekšā pogām noņemot naudu, lai neviens neredz, pin kodu. Varbūt gudri būtu ņemt līdzi vairākas kredītkartes, bet glabāt dažādās vietās, ja kāds nozog tomēr karti, lai varat ātri pārsūtīt naudu no viena konta un otru, un tad aizbloķēt otru kredītkarti, kura tikusi nozagta. Jābūt ļoti piesardzīgiem un jāapdomā, kur labāk un pareizāk glabāt kredītkarti.

 

Post Navigation