Kā ietaupīt naudu dodoties ceļojumā un ceļojot

Ceļošana uz ārzemēm var šķist kā nesasniedzams mērķis, īpaši gadījumā, ja ceļo ar bērniem, jo tas prasa diezgan lielus naudas līdzekļus. Tomēr, pastāv dažādas metodes, kas ļaus Tev padarīt ārzemju ceļojumu par finansiālā ziņā tikt pat pieejamu kā izbraucienu pa Latviju vai pārējām Baltijas valstīm. Patiesībā mūsdienās, veltot laiku dažādu iespēju izskatīšanai,  ikvienam ir iespēja doties neaizmirstamā ceļojumā. Kā to izdarīt? Kā ietaupīt ceļojuma laikā un kā samazināt kopējās ceļojuma izmaksas? Apskatīsim tikai dažas no iespējām.

Plāno ceļojumu laicīgi

Horvātijas daba

Ja Tavs ceļojums ietver lidojumu ar lidmašīnu, Tu vari ietaupīt naudu dažādos veidos:

  • Iegādājies lidmašīnas biļetes jau laicīgi – apmēram 50 līdz 100 dienas iepriekš. Šādā gadījumā Tev ir iespēja samazināt transporta izmaksas pat par 50%;
  • Ja plāno doties nelielā ceļojumā, ieplāno to no ceturtdienas līdz pirmdienai – aviobiļetes ar izlidošanu ceturtdienā un atgriešanos pirmdienā mēdz būt pat par 20% lētākas;
  • Plāno savu ceļojumu nesezonā – tāpat kā kafejnīcas Jūrmalā vasaras sezonā, tāpat arī lidsabiedrības uz tūristu iecienītākajām vietām vasaras sezonas laikā mēdz palielināt biļešu cenas.

Izvēlies pārdomāti pusdienošanas un vakariņošanas vietas

Ceļojuma laikā ir ļoti viegli iztērēt daudz naudas, garšojot dažādus jaunus ēdienus un dzērienus, kā arī vienkārši izbaudot atvaļinājuma burvību. Tomēr tieši ēšanas jautājums ir tas, kurā ir iespējams ievērojami ietaupīt ceļojuma laikā. Ja neesi apzināti devies kulinārā tūrisma braucienā, kura laikā vēlies izbaudīt pašu labāko restorānu piedāvājumus, pusdienu vai vakariņu baudīšanai izvēlies nelielas kafejnīcas (labāko atrašanai Tu vari izmantot kādu no mobilajām aplikācijām) vai apmeklē parastu pārtikas veikalu.

Pārbaudi automašīnas nomas iespējas

Nereti ceļošana uz ārzemēm ietver arī automašīnas nomu, tomēr ceļojuma plānošanas stadijā būtu nepieciešams izvērtēt, vai automašīnu tiešām ir vajadzīgs nomāt? Ja atbilde ir “jā”, tad nākamais solis būtu rūpīga piedāvājumu izvērtēšana internetā – palasi atsauksmes, iepazīsties ar visiem īrēšanas noteikumiem, un izvēlies ekonomisku automašīnu, kas ļaus Tev izbaudīt ceļojumu, nepārmaksājot par to.

Izvēlies lētāko pārvietošanās veidu

Igaunijas vecpilsēta

Ja Tev nebūs nepieciešams īrēt automašīnu, viens no veidiem, kā ietaupīt ceļojuma laikā, ir izvēlēties lētāko pārvietošanās veidu – tā vietā, lai maksātu par taksometra pakalpojumiem, iepazīsties ar konkrētās pilsētas sabiedriskā transporta iespējām. Lielākajās Eiropas pilsētās ir metro, autobusi, tramvaji, trolejbusi, turklāt parasti ir iespēja iegādāties kādu izdevīgu piedāvājumu, piemēram, visas dienas biļete braucieniem ar metro –  šādā veidā Tu varēsi daudz labāk iepazīt vietu, kuru būsi izvēlējies par sava ceļojuma galamērķi.

Uzdrošinies braukt visur, kur vēlies, un nebaidies no tā, ka tas būs pārāk dārgi – ceļošana un citu kultūru iepazīšana padara Tevi bagātāku un, kā redzams, ir dažādi veidi, kā Tu vari samazināt ceļojuma izmaksas.

Post Navigation