Kā uzveikt slinkumu

TelpaKā atpazīt – slinkums vai nevēlēšanās strādāt vai nepatīkams darbs? Ja uzdodat sev šādus jautājumus, viss ir skaidrs – slinkums ir klāt! Ja patiesi gribam sasniegt lieliskus rezultātus, efektīvi pavadīt darba dienu un izdarīt vairāk, kā spējam patlaban, mums pilnīgi noteikti ir jāizvirza viens no šiem mērķiem.

Mērķa nospraušana ir pats pirmais no ietekmīgajiem vēlmju sasniegšanas instrumentiem. Un tas nemaz nav tik viegli. Re, es pat izvēlējos atbilstošu virsrakstu, lai tiktu vaļā no šī rīta slinkuma :). Tātad galvenais ir saprast, ko vēlies, un precīzi noformulēt mērķi. Tas ir tā, kā braukt ar GPS palīdzību. Ja Tu nezināsi, kur gribi nokļūt, nekad arī tur nenonāksi, jo Tev nebūs galapunkta, ko ierakstīt ekrānā. Mērķus parasti nosaka apstākļi. Piemēram, ja esmu tik slinks, cik biju pirms dažām minūtēm, sākot šo rakstu, es tieši tādu arī izvēlos savu apraksta mērķi. Turklāt tādējādi es vienlaikus arī atbrīvojos no šī nevēlamā traucēkļa darbā. Ja mēs apzināmies sava darba misiju un globālo uzdevumu, varam vienmēr pieskaņot sīkākus mērķus lielajai idejai. Tas, protams, ja mēs nez kādu iemeslu dēļ strādājam bez plāna un grafika. Parasti ir ideja, mērķis (vai tikko nosprausts), un pēc tā rodas plāns.

Protams, ka plāns pats no sevis nerodas. Jo labāk saprotama mērķa apziņa, jo vieglāk izveidot plānu. Plāns ir vērsts uz vēlamās rīcības īstenošanu. Nolūkā kaut ko paveikt mēs vispirms noskaidrojam, kur esam (filozofiski runājot – kādā dzīves posmā atrodamies) jeb – kādā darba stadijā atrodas veicamais uzdevums. Ja jāsāk no nulles, jāsagādā pilnīgi visi vajadzīgie resursi. Ja konstatējam, ka kaut kas jau ir iesākts, tad resursu vajadzība neizpaudīsies tik krasi. Katrā ziņā plāns sastāv arī no resursu sagādes. Tā kā runājam par slinkumu, kas veicina nekā nedarīšanu, plāns ir neatņemama motivācija kaut ko iesākt. Jūs būsiet pārsteigti, cik ātri pat pavisam dienas grafika uzmetums (pat ja skaidri zināt, kas jums dienā darāms) var rosināt produktīvas darbības uzsākšanu. Nu kaut vai – es gribu aiziet pusdienās (ļoti svarīgs darbdienas posms, un paši gudrākie un čaklākie sev atvēl laiku atpūtai). Kurp es gribu doties? Cik ilgi, es varu atļauties pusdienot? Ar ko es pusdienošu? Cik man ir naudas? Visi šie faktori vedina izvēlēties tādu pusdienu ieturēšanas vietu, kas būs pa kabatai jums un jūsu biedram/-iem, pareizā laikā un izdevīgākajā attālumā no darbavietas.

Dažādas atrunas – vai paklausīt tām?

Jābrīdina, ka jums pašam no sevis nāksies dzirdēt visdažādākās atrunas: nav iedvesmas, nav īstā mēness fāze, horoskopā bija rakstīts, ka šodien jāatpūšas… Bet ziniet – arī slinkošanu var ieplānot. Ja tā ir noticis, tad gan slinkojiet uz nebēdu!

Post Navigation