Kas ir veselības apdrošināšana

Veselība ir visdārgākais, kas cilvēkam pieder, bet zināms, cik to ir viegli sabojāt. Bieži vien cilvēks sāk domāt par savu veselību tikai tad, kad rodas kādas sāpes vai citi simptomi liecina, ka kaut kas nav kārtībā. Valstī veselības aprūpes politika nav sakārtota un nespēj nodrošināt nepieciešamo pakalpojuma līmeni, līdz ar to par savlaicīgu un kvalitatīvu veselības aprūpi ir jāuzņemas finansiālo risku pašiem.

Veselības apdrošināšana ir personu apdrošināšana pret izdevumiem, kas rodas, saņemot ārstnieciskos un medicīniskos pakalpojumus saslimšanas gadījumā vai veselības profilaksei. Veselības apdrošināšana pasargā no neparedzētiem izdevumiem.

Ir vērts sadarboties ar apdrošināšanas kompānijām, jo, lai arī tās nav dakteri, bet tās var palīdzēt atrisināt jautājumus, kas saistīti ar izdevumiem veselības uzlabošanai vai profilaksei, kā arī nodrošina kompensācijas izmaksu par nelaimes gadījumu gan Latvijas teritorijā, gan ārpus tās.

Liela daļa apdrošināšanas kompānijas piedāvā uzņēmumiem apdrošināt savu darbinieku veselību, izsniedzot katram darbiniekam polisi, kuru uzrādot veselības aprūpes iestādē, viņš var saņemt pakalpojumus bez maksas. Jāteic, ka pašlaik Latvijā ir iespēja apdrošināt veselību arī gadījumā, ja to nenodrošina darba devējs, kā juridiska persona.

Tāpat veselības apdrošināšana tiek īpaši ieteikta ceļotājiem. Atrodoties ārzemēs, nereti nākas saskarties ar nepatīkamām situācijām — saslimt vai iekļūt ceļa satiksmes negadījumā. Tāpēc pirms došanās ārpus Latvijas ir ļoti svarīgi apdrošināt veselību, paredzot arī personas repatriēšanu uz mītnes zemi smagas saslimšanas gadījumā.

Post Navigation