Ko apskatīt Dobelē?

Dobele ir pilsēta Latvijā. Tā atrodas Zemgalē, Bērzes upes krastos. Dobele ir neliela pilsēta, bet tā ir bagāta gan vēsturisku gan dabas, gan modernu cilvēka radītu pieminekļu un apskates objektu.

Dobelē ir vairāki ezeri kuri piedāvā gan skaistus skatus gan aktīvas atpūtas iespējas. Arī vienkārša atpūta pie ezera, baudot dabu un mieru, var būt lielisks ceļojuma mērķis.

Dobeles pilsdrupas, noteikti, ir apskates vērts objekts. Šajās drupās ir gan vēstures skaistums gan pierādījums mūsu senču cīņām. Pilsētā un tās apkārtnē ir vairākas citas pilsdrupas, muižas un līdzīgi apskates objekti.

Daba ir ļoti nozīmīgs pilsētas viesu pievilināšanas līdzeklis. Dobelē ir gan, minētie, ezeri, dabas parki, takas un citas, līdzīgas vietas.

Cilvēkiem kurus saista baznīcas un šāds kultūras mantojums, Dobelē noteikti ir ko paskatīt. Pilsētā ir vairākas senas baznīcas kuras var gan vienkārši apskatīt gan arī izjust to varenību. Turklāt, ne tikai senās baznīcas ir apskates vērtas. 2003. gadā tika uzcelta jauna, Dobeles Romas katoļu Vissvētās Trīsvienības baznīca. Šeit apkopojas gan senais gan modernais.

Muzeji Dobelē ir diezgan daudz un dažādi. Katra gaumei var rast ko piemērotu. Šī pilsēta ir Kārļa Ulmaņa dzimtā vieta un šeit ir iespējams apmeklēt muzeju kurš atvērts bijušā prezidenta dzimtajās mājās ar nosaukumu – “Pikšas”. Muzejs veidots kā lauku sēta un ataino prezidenta dzīves gājumu, idejas un nostāju.

Post Navigation