Nodokļu atvieglojumi īsumā

Daudziem no Jums šī tēma pavisam noteikti būs pazīstama, taču tikpat lielai daļai šī tēma var būs sveša un nezināma. Katram cilvēkam, kā fiziskai personai ir individuāli nodokļu atvieglojumi, šī tēma skar ļoti daudzas nozares, tāpēc būtu jāsāk ar pamata pamatu.

Fiziskām personām nodokļu atvieglojumi parasti galvenokārt tiek saistīti ar iemaksām par dzīvības apdrošināšanu. Šajā ziņā atvieglojumi sākas tad, ja apdrošināšanas līgums ir noslēgts vismaz uz pieciem gadiem, respektīvi ja līgums būs noslēgts uz īsāku laiku, nekādi papildu atvieglojumi nebūs. Tas pats skar arī veselības apdrošināšanu, šajā ziņā līgumam jābūt noslēgtam uz vismaz vienu gadu.

Tieši tāpat, kā pagājušajā gadā – nodokļa atvieglojumi par personu, kura ir fiziski jāapgādā šogad, palielināta līdz 175 Eiro, līdzšinējo 165 Eiro vietā, tomēr jāņem vērā, ka jaunās izmaiņas paredz, ka šis nodokļa atvieglojums vairs neattieksies uz pilngadīgām un darbspējīgām personām.

Tāpat jebkurš iedzīvotājs var iesniegta gada ienākuma deklarāciju, kura jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā. Aptuveni 1 – 3 mēnešu laikā būs iespējams saņemt pagājušā gada pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tieši šo atvieglojumu izmanto lielākā daļa cilvēku, kas zina par šādu iespēju, taču ir pietiekami liela daļa, kas neinformētības dēļ nemaz nezina par šādu iespēju. Tieši pateicoties šādai iespējai, liela daļa iedzīvotāju saņem atpakaļ pārmaksātos nodokļos. Šāda iespēja ir katru gadu, tāpēc izmantojiet to, jo tas Jums tik tiešām noderēs!

Nodokļu atvieglojumi

Post Navigation