Norēķinu konts

Norēķinu konts ir bankas konts, kurā klients veic norēķinus ar naudu. Norēķinu konts ir pamatpakalpojums, lai uzsāktu jebkādus norēķinus ar bankas starpniecību. Tas ir saistīts ar daudziem citiem bankas pakalpojumiem – ar norēķinu konta palīdzību ir iespējams veikt maksājumus, sekot līdzi un iegūt pārskatu pār naudas plūsmu, izmantot bankas maksājumu kartes un izņemt skaidru naudu, kā arī ieguldīt brīvos naudas līdzekļus un gūt papildu peļņu.

Norēķinu konts bankas klientam sniedz drošību par savas naudas uzglabāšanu. Tas ir ērts algas, pensijas, sociālo pabalstus, stipendiju vai citu ienākumu saņemšanai. Tā kā norēķinu kontam tiek piesaistīta maksājumu karte, tas ļauj brīvi operēt ar skaidras naudas iemaksu un izņemšanu jebkurā bankomātā visā pasaulē vai konkrētās bankas klientu apkalpošanas centros. Tāpat konts ļauj apmaksāt rēķinus, veikt pārskaitījumus uz citiem kontiem, tostarp arī uz ārvalstu banku kontiem.

Praktiski visas bankas piedāvā saviem klientiem izmantot viņu izveidotās interneta bankas, kurās ir iespējams pieteikt regulāros maksājumus par komunālajiem pakalpojumiem, kas ir ļoti ērti ikdienā aizņemtiem cilvēkiem.  Kā arī tas ļauj jebkurā brīdī un jebkurā vietā, kurā ir pieejams internets, klientam pārskatīt savu konta stāvokli.

Lai klients būtu nepārtraukti informēts par notikušajām operācijām norēķinu kontā, banka piedāvā nosūtīt SMS uz klienta norādīto mobilo tālruni pēc katra veiktā naudas ienākošā vai izejošā pārskaitījuma.

Liela daļa banku klientiem piedāvā atvērt multivalūtu norēķinu kontu, kas dod iespēju veikt norēķinus ar visu veidu valūtām. Nav nepieciešamības atvērt atsevišķu kontu katrai valūtai.

Post Navigation