Optiskais internets Rīgā

Optiskais internets Latvijā plašākām iedzīvotāju masām kļuva pieejams 2008. gadā. Tagad Lattelecom optiskais internets pieejams jau 58% Latvijas mājsaimniecību, un turpmākajos gados plānots, ka šis skaitlis pieaugs līdz 75%. Šajā rakstā apskatīsim svarīgāko, ko vērts zināt par optisko internetu un arī Lattelecom optiskā interneta piedāvājumu Rīgā.

Kā darbojas optiskais internets?

Optiskais internets

Optiskais internets tiek pārraidīts pa optiskās šķiedras kabeļiem – stikla caurulītēm aptuveni mata diametrā. Tie tiek pārvilkti ar atstarojošu materiālu, kas ļauj tajos darboties nesaprotamai maģijai, kuras rezultātā gaismas signāli no viena gala nonāk otrajā. Protams, optisko šķiedru pa taisno datorā nevar ielikt, un signāli jāpārveido ar īpašu ierīču palīdzību. Šie kabeļi tiek izmantoti arī interneta “iepirkšanai” no Zviedrijas.

Kāds ir ātrums?

Pieejamais ātrums optiskajam internetam ir sasniedzis 1 gigabitu jeb 125 megabaitus sekundē. Starp citu, lielākajai daļai galddatoru maksimālais datu pārraides ātrums cietajā diskā ir 1,03 gigabiti. Viena optiskā šķiedra teorētiski spēj sasniegt 1 terabita ātrumu (salīdzinājumam – aptuveni 90,000 televīzijas kanālu), taču Lattelecom piedāvātais interneta ātrums ir mazāks – līdz vienam terabitam. Tas tika palielināts līdz šādam ātrumam 2013. gada oktobrī, un iespējams, ka drīz vien no Lattelecom sagaidīsim vēl lielāku optiskā interneta ātrumu.

Optiskā interneta priekšrocības

Optiskais internets ir stabils, kabeļi ir diezgan lēti (turklāt, atšķirībā no vara vadiem, tos nav jēgas zagt), un arī lielos attālumos zudušās informācijas apjoms ir ļoti neliels. Vārdu sakot – optiskais internets ir nākotne, kas ļaus skatīties kvalitatīvāku televīziju, lietot ātrāku internetu un, cita starpā, lielīties ar to, ka Latvija parādās “ātrākā interneta valstu” topos – un domājams, ka tas notiks arī turpmāk.

Lattelecom internets

Lattelecom optiskais internets pieejams, sākot ar ātrumu 100 megabiti sekundē un par cenu no 14,90 eiro mēnesī. Lai pārbaudītu, vai pakalpojums pieejams, rosinām apmeklēt Lattelecom mājaslapu. Lattelecom optiskais internets, visticamāk, ir stabilākais pieejamais internets Latvijā, turklāt, izvēloties vēl citus Lattelecom pakalpojumus, varat izdevīgi pieslēgt televīziju un telefonu, izvēloties kādu no pieejamajiem pakalpojumu komplektiem.

Post Navigation