Optiskās šķiedras tehnoloģija

Optiskais internets! Reiz tas bija unikāls, aizraujošs un pieejams tikai dažiem un priviliģētajiem. Tagad tas ir mums visapkārt, un lielāko daļu laika mēs pat nezinām, ka tas ir tur. Tas ir stāsts par lielāko jauno tehnoloģisko sasniegumu. Ja Jūs domājat par televīziju, tad ne pārāk sen tā bija pieejama tikai dažiem un pašiem bagātākajiem. Drīz arvien vairāk un vairāk cilvēku to vēlējās un cenas pazeminājās, bet nākamā bija krāsu televīzija. Tā šis stāsts iet tālāk un tālāk…

Optiskās šķiedras tehnoloģija ir gājusi cauri tai pašai evolūcijai. Reiz tas bija vienīgais lāzera laboratoriju brīnums un zinātnieki un lielākā daļa cilvēku pat nezināja, ka tas pastāv. Šodien šīs šķiedras var atrast visā, sākot no bērnu rotaļlietām līdz šķiedras baseinu gaismām.

Kas padarīja optiskās šķiedras tehnoloģiju pieejamu masām?

Pat ja tas var izklausīties mazliet dīvaini, tas bija saistīts ar kļūdām materiālos. Vienkārši, saražoto šķiedru kabeļu trūkumu dēļ, sabiedrība uzzināja par optiskajām šķiedrām.

Pirmais un, galvenais, optiskās šķiedras tehnoloģijas attīstības iemesls bija ātras ciparu datu pārraides nepieciešamība. Šie dati sastāv no periodiskiem ieslēgšanas un izslēgšanas pārrāvumiem, padarot to diezgan nestabilu. Līnija var pārnest tikai to datu apjomu, kas var paciest maiņas ātrumu. Tā tīrības faktors arī ir noteicošais un tas ir iemesls, kāpēc pastāvīga testēšana ir svarīga rezultātiem. Tikai veicot milzīga apjoma pārbaudes, var atrast labākās šķiedras, un kuras šķiedras var tikt izmantotas datu pārraidei.

Optiskā interneta ātrums

Tas ir iemesls, kāpēc katras optisko kabeļu virknes datu pārraides kvalitāte tiek pārbaudīta vairākas reizes, pirms tās tiek apvienotas optiskās šķiedras vadā. Daudzas šķiedras neiztur pārbaudes un tāpēc ir nozīmīgs “atkritumu” daudzums, kas veidojas no nederīgajām šķiedrām. Šīs šķiedras netiek vienkārši izmestas ārā, jo tās tik un tā spēj ļoti labi pārnest gaismas viļņus.

Post Navigation