Padomi veiksmīgai budžeta plānošanai

Beidzot Jūs esat saņēmies, pārskatījis visus iepriekšējos tēriņus, apkopojis rezultātus, izdarījis secinājumus un, beigu beigās, izveidojis detalizētu budžeta plānu. Taču visgrūtākais vēl tikai priekšā! Jo tagad Jūsu plāniem jārealizējas dzīvē. To ir vieglāk pateikt nekā izdarīt. It īpaši grūti plānot budžetu ilgtermiņā, jo, iespējams, pēc pusgada Jūs jau būsiet aizmirsis, kāpēc vēlaties ietaupīt vai vienkārši zaudējis sākotnējo motivāciju. Ko darīt, lai tā nenotiktu?

Lūk, padomi veiksmīgai budžeta plānošanai un realizēšanai!

  1. Izveidojiet racionālu budžeta plānu ar sasniedzamiem mērķiem. Piemēram, viens no Jūsu noteikumiem taupības režīmam ir neēst ārpus mājas. Teorētiski tas ir iespējams, tomēr praktiski ne vienmēr, jo dažkārt Jūs kāds uzaicina uz vakariņām restorānā, citreiz Jūs vienkārši vēlaties pavadīt laiku ārpus mājas vai esat pārāk izsalcis vai aizņemts, lai pats gatavotu. Citiem vārdiem, neuzlieciet savu latiņu pārāk augstu. Pārlieku drastiski un nereāli mērķi parasti nav izpildāmi, vismaz ne ilgtermiņā.
  2. Iekļaujiet neparedzētus izdevumus. Pārliecinaties, ka esat atstājis vietu savā maciņā negaidītiem izdevumiem kā arī tēriņiem, kas raksturīgi kādā noteiktā mēnesī, piemēram, svētku dāvanas, atvaļinājuma ceļojums, kāzas, izmaksas par auto remontu, utt. Šie nav ikmēneša izdevumi, tomēr tie gadās visai bieži un tieši tāda veida tēriņi var sabojāt Jūsu budžeta plānu. Ja tēriņi ir ieplānojami (kā dzimšanas dienas dāvanas), atzīmējiet tos] kalendārā. Taču, kā zināms, notiek arī neparedzēti gadījumi, kam jābūt gatavam.
  3. Uzrakstiet savu budžeta plānu! Budžeta plānam jābūt skaidram, konkrētam, uzrakstītam uz lapas un sataustāmam. Apņemšanās kaut ko izdarīt to neuzrakstot, vien paturot prātā, parasti beidzas ar neveiksmi. Savukārt konkrētu, uz papīra uzrakstītu budžeta plānu ir iespējams pārlasīt un pārskatīt vairākkārt, lai atgādinātu, kādas ir Jūsu apņemšanās.
Post Navigation