Pieteikšanās patēriņa kredītam

Tikai doma vien par pieteikšanos patēriņa kredītam biedē lielāko daļu cilvēku. Tā, iespējams, ir ironiska sentimentalitāte, kas aizņēmējam ir kopīga ar aizdevēju. Lai gan ir reālas garantijas starp abām pusēm, ko Jūs kā aizņēmējs apņematies izpildīt personīgi un papīra, vienmēr pastāv iespēja, ka Jūs kā aizņēmējs atstāsiet novārtā vai atteiksieties veikt maksājumus aizdevējam, kas, savukārt, gūs finanšu zaudējumus no Jūsu nemaksāšanas. Risku, ko aizdevējs uzņēmās, piešķirot Jums patēriņa kredītu, neprasot pret to nekādu ķīlu, var aizstāt ar citām vērtīgām investīcijām, bet uzticības zaudējums ir neatgriezenisks. Vai Jūs esat šī riska vērts?

Ja Jūs apsverat pieteikšanos patēriņa kredītam bez ķīlas, Jums būs jāpaļaujas uz savu kredītspēju. Tas nozīmē Jūsu individuālo spēju atmaksāt savu parādu un laicīgi izpildīt visas citas saistības. Vai Jūs varat to izdarīt?

No Jūsu skatupunkta

Tā kā kredīts bez ķīlas nav nodrošināts ar jebkādu pierādījumu vai jebkādu nodrošinājumu, piemēram, īpašumu vai zemi, aizdevējam būs grūtāk no Jums atgūt nenomaksāto kredīta summu. Jūsu patēriņa kredīts bez ķīlas būs balstīts tikai un vienīgi uz Jūsu ienākumiem un dažiem citiem faktoriem. Jūs tiksiet vērtēti pēc veida, kā Jūs esat veicis pagātnes darījumus ar personām, vai bankām, un ar iepriekšējiem un/vai pašreizējiem kredītu kontiem uz Jūsu vārda. Tālāk aizdevēja ziņā būs izlemt par vai pret Jums, ņemot vērā noteiktu kritēriju kopumu, kas Jums ir jāizpilda.

Post Navigation