Valūtu konvertācija

Pateicoties iziešanai globālajos valūtas tirgos, pieaugošiem darījumu Valūtaapjomiem un iegūtai pieredzei, šodien valsts finanšu iestādēs ir iespējams konvertēt praktiski jebkuras summas pēc konkurētspējīga kursa.

Valūtu konvertācija ir bankas pakalpojums, kurā tiek veikta kādas valūtas maiņa uz citu valūtu pēc bankas noteiktā kursa. Valūtas maiņas kursu katrai valūtai nosaka banka un kurss dienas laikā var mainīties vairākas reizes. Veicot konvertēšanu, valūtas maiņas kursu nenoapaļo un nesaīsina.

Finanšu iestādes saviem klientiem piedāvā plašu pakalpojumu spektru, kas ir saistīti  ar valūtas darījumiem – valūtas maiņas (konvertācijas) darījumus, kā arī nākotnes un mijmaiņas valūtu darījumus ar mērķi nodrošināties pret iespējamām negatīvām valūtu tirgus svārstībām.

Valūtas maiņu banku klienti varat veikt gan ierodoties bankā, gan arī izmantojot attālinātās kontu pārvaldes sistēmas. Klients var pa tālruni sazināties ar bankas valūtu dīleri, lai vienotos par valūtas maiņas kursu. Ja valūtas konvertācija tiek veikta bez saskaņošanas ar bankas valūtu dīleri, tad darījums notiek pēc bankas noteiktā maiņas kursa darījuma brīdī.

Zināms, ka investori un turīgas personas ir pakļautas valūtas riskam, kas rodas gan no tās valūtas svārstībām, kurā ir emitēti vērtspapīri, gan no ieguldījumiem tajā valūtā un no alternatīvajām investīcijām (nekustamais īpašums, tiešās investīcijas). Tajā pašā laikā valūtas svārstības var izmantot izdevīgumam, pateicoties valūtas risku spekulācijai vai valūtas portfeļu diversifikācijas ceļā. Diversifikācija ir risku samazināšana, investējot dažādos aktīvos.

Post Navigation